Ruch Chorzów jest niekwestionowaną legendą śląskiego, ale także ogólnopolskiego sportu. Niebieski symbol przez lata oznaczał liczne sukcesy i wielkie emocje. W ostatnich latach z ogromnym zaangażowaniem klub krok po kroku odbudowuje swoją pozycję. Wspierają go w tym zarówno rzesze wiernych kibiców i sympatyków, jak i partnerzy biznesowi. Jednym z takich partnerów została właśnie Kancelaria KMS Kubiczek Michalak Sokół.

W ogłoszoną przez Ruch Chorzów akcję społeczną pod hasłem #CzasOdbudowy włącza się coraz więcej partnerów. Wszystkim im leży na sercu przyszłość śląskiego klubu. Z dumą dołączamy do grona tych, którzy wspierają Niebieskich.

Przeszliśmy w ostatnich latach ciężką drogę, by dojść dzisiaj do miejsca, gdzie słowo Ruch będzie znowu oznaczać uczciwość, rzetelność i wiarygodność – deklaruje prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski. Naszym celem jest ustabilizowanie sytuacji Klubu i stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju sportowego, co w efekcie pozwoli Niebieskim wrócić do wyższych klas rozgrywkowych.

Ruch Chorzów jest niekwestionowaną ikoną śląskiego sportu – mówi Bartosz Sokół, Wspólnik KMS. – Nie ma chyba wśród Ślązaków osób, które w mniejszym lub większym zakresie nie śledziłyby zmiennych losów tego klubu. My również uważnie obserwujemy tę walkę, którą Ruch z wielkim zaangażowaniem toczy zarówno na polu sportowym, jak i organizacyjnym. Jako kancelaria o ogólnopolskim zasięgu działania, ale z siedzibą ulokowaną w sercu śląskiej aglomeracji, nie mogliśmy pozostać obojętni. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć legendę naszym doświadczeniem w zakresie stabilizowania sytuacji podmiotów gospodarczych.
Partnerstwo pomiędzy Ruchem Chorzów a KMS Kubiczek Michalak Sokół oraz świadczenie przez KMS usług doradczych pozwoli na utrzymanie sukcesywnie wypracowywanej przez Klub stabilności oraz płynności finansowej. Co to oznacza dla kibiców? Liczą przede wszystkim na powrót Ruchu do tej klasy rozgrywkowej, w której grać powinien 14-krotny Mistrz Polski. Sprawne zaplecze to nieoceniony komfort dla zawodników, którzy mogą skupić się jedynie na boiskowej rywalizacji, ale także większe możliwości szkoleniowe. Praca nad fundamentami już wkrótce powinna owocować pierwszymi znaczącymi sukcesami.
Zanim to nastąpi powodem do radości niech będą dwie informacje – Ruch Chorzów, począwszy od 15 maja, zaprasza kibiców na stadion po wielomiesięcznej przerwie. Pierwsza okazja do spotkania z fanami będzie derbowy pojedynek z ROW Rybnik. Natomiast nasza Kancelaria oferuje wszystkim kibicom i sympatykom „Niebieskich” 25% zniżki na doradztwo dotyczące płynności finansowej osób fizycznych oraz pomoc w przeprowadzeniu upadłości konsumenckiej. Nie trzeba zakładać niebieskiego szalika, wystarczy jedynie hasło „Niebieska eRka”.