Zachęcamy do lektury artykułu pt. “Upadające firmy stają na nogi dzięki pre-packowi”, który opublikowano w Pulsie Biznesu z dnia 02.01.2019 r., nr 1/5258 (w wersji online w dniu 01.01.2019 r.). Artykuł szeroko uwzględnia raport o funkcjonowaniu nowych instytucji prawa upadłościowego w dwóch pierwszych latach obowiązywania, współtworzony przez Kancelarię Kubiczek i Wspólnicy. 

Artykuł powołuje się na raport, w którym przedstawiono przede wszystkim szereg analiz związanych z funkcjonowaniem przygotowanej likwidacji na gruncie polskim w latach 2016-2017 r., m.in. za pomocą prezentacji przeprowadzonych dotychczas pre-packów, w tym w obszarze przedmiotu sprzedaży oraz wartości transakcji, a także czasu procedowania wniosków pre-packowych w zależności od określonych zmiennych. W treści raportu zarysowano również zaobserwowane problemy związane z przedmiotową instytucją oraz kreowane przez nią szanse i zagrożenia, a uznani praktycy prawa upadłościowego przedstawili swoje refleksje i postulaty związane z optymalizacją tej instytucji. Oprócz tematyki przygotowanej likwidacji, w raporcie omówiono również układ w upadłości.

W treści raportu znajduje się tekst autorstwa wspólników Kancelarii Kubiczek i Wspólnicy, Marcina Kubiczka oraz Bartosza Sokoła, dotyczący korzyści gospodarczych związanych z efektywnym wykorzystywaniem instytucji pre-packu oraz układu w upadłości.

Osobom zainteresowanym instytucją przygotowanej likwidacji polecamy lekturę artykułu pt. “Czym jest przygotowana likwidacja (pre-pack)?”, autorstwa dor. restr. Bartosza Sokoła, opublikowanego na naszej stronie internetowej.

Kancelaria Kubiczek i Wspólnicy jest butikową kancelarią zlokalizowaną w Warszawie i w Katowicach, specjalizującą się właśnie w zagadnieniach niewypłacalności, upadłości i restrukturyzacji. Od wielu lat kompleksowo obsługuje nawet najbardziej wymagające projekty restrukturyzacyjne i upadłościowe, zarówno od strony dłużników lub wierzycieli, jak i sądowych organów postępowań. Zespół doradców restrukturyzacyjnych, prawników, ekonomistów i biegłych sprawnie porusza się na styku prawa i ekonomii, odpowiadając na potrzeby biznesu w zarządzaniu kryzysowym.

Czytaj raport w PDF: